مقالات

در سال های اخیر، نمایشگرهای تاچ نحوه تعامل ما با تکنولوژی را دستخوش تغییراتی گسترده کرده و حتی می توان گفت که انقلابی را در این صنعت به وجود آورده اند.

اما نسل جدید نمایشگرها برای آنکه بهترین بهره را از حواس انسان ببرند دیگر از نوع فلت نخواهند بود و در عوض سطوحی سه بعدی و قابل پیکره بندی هستند.

حتی اگر بسیاری این مسأله قبول نداشته باشند، باید بگوییم که جیسون الکساندر از دانشگاه لانکاستر که چنین نظری دارد و در حال حاضر آزمایشگاه تحت سرپرستی وی مشغول ساخت گونه ای از نمایشگرهای سه بعدی است تا نحوه تعامل ما با آنها را مورد مطالعه قرار دهد.

آقای الکساندر در مرکز The Conversation به بحث در مورد نحوه اثر گذاری نمایشگرهای سه بعدی بر روابط انسان و فناوری می پردازد.

ساخت نمایشگرهایی که پیکسل هایشان از سطح خارج شده و بیرون می آید، به توسعه دهندگان امکان می دهد تا موارد آشنایی از قبیل معماری، طراحی، الگوسازی محیطی و عکاسی (از طریق رندر کردن صحنه های سه بعدی تولید شده توسط کامپیوتر) را ارتقاء دهند و آنها را در سه بعد واقعی بسازند.

ساخت این نمایشگرها، فرصت های تازه ای را برای همکاری های تیمی، سرگرمی های ملموس و تدوین روش هایی به منظور قابل دسترس نمودن سیستم های محاسباتی برای افراد ناتوان فراهم می آورد.

به این ترتیب امکانی به وجود می آید تا شکل و کارایی دستگاه ها بر حسب نیاز تغییر یابد: برای نمونه یک تلفن موبایل را در نظر بگیرید که به یک ریموت کنترل برای تلویزیون تبدیل می شود و سپس با تغییر پیکره بندی و ایجاد اینترفیس های مناسب، به کنترل ویدئو گیم بدل می گردد.

در این صورت، اپلیکیشن ها، علاوه بر آنکه می توانند صفحه نمایش ها را بهینه سازی دهند، قادر خواهند بود که به صورت پویا خصوصیات فیزیکی شان را نیز دستخوش تغییر نمایند.

حتما این تصور به ذهنتان خطور خواهد کرد که همه این امور از طریق اکسل نیز امکان پذیر خواهد بود، اما به لطف این نمایشگرها بهتر می توان تغییرات و الگوها را نسبت به نمایشگرهای دو بعدی مشخص نمود.

شاید در وهله نخست این نمایشگر بسیار شبیه به اسباب بازی Lite Brite به نظر بیاید، اما باید یادآور شویم که اینترفیس های قابل ملموس هم اکنون دوران طفولیت خود را سپری می کنند.

اگر با خواندن این مطلب به کار کردن با اینگونه نمایشگرها علاقمند شده اید، باید به اطلاع تان برسانیم که الکساندر نوعی ابزار نمونه سازی را اختراع کرده که می توانید برای آشنایی با اینگونه نمایشگرها، آن را امتحان نمایید.

خریدتابلوهایled|تابلوهای روان|ماژول led|نرم افزار تابلو روان|قیمت ماژول led|برد کنترل تابلو روان|

آرامش در بازار تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی

آیا مفاهیم کلمات ultra hd و 4k یکسان هستند؟

 

واردات و توزیع قطعات تابلو ال ای دی جهت همکاران