مقالات

ماژول ال‌ای دی یا ماژول تابلو روان بلوک‌های آماده‌ای از ماتریس‌های ال‌ای دی می‌باشند که به آسانی و به سرعت به هم وصل می‌شوند و با به کارگیری درست برد کنترل و پاور سوئیچینگ خوب مثلا از نوع CL-POWER که بهترین مدل پاور سوئیچینگ موجود در بازار تابلو روان یا تلویزیون شهری است و آخر سر یک تابلو روان حرفه‌ای و یا یک تابلو تمام رنگی تلویزیون شهری را می‌سازند.
پیشنهادهایی برای خرید تابلو روان
پیشنهاد می‌کنیم در گزینش و خرید ماژول‌های تابلو روان به نکته‌های زیرتوجه کنید تا با هرینه کمتر بهترین و با کیفیت‌ترین تابلو روان را تهیه کنید و استفاده نمایید.
پیش از خرید محصولاتتان، از همه محصول‌های موجود در بازار فرهستی تهیه کنید و با خیال آسوده همه جزییات آن‌ها را بررسی کنید و با هم مقایسه کنید و سپس مبادرت به خرید کنید.
در انتخاب یک ماژول ال‌ای دی نخست به رنگ و شفافیت ال‌ای دی‌های آن در حالت آفلاین دقت کنید. ال‌ای دی‌هایی که در حالت آفلاین لنز کدر و غیر شفافی داشته باشند، معمولا چیپ ست خوب و مرغوبی نیز نخواهند داشت. البته توجه داشته باشید که این شرط همیشه درست نیست.

به کیفیت پلاستیک اسکلت ماژول دقت مخصوصی کنید به این خاطر که معمولا ماژول‌های ال‌ای دی از اسکلت‌های پلاستیکی با مواد بازیافتی بدست می‌آیند. این اسکلت‌ها در برابر گرما و سرما شکلشان تغییر می‌کند و باعث تاب برداشتن آن‌ها می‌شود.
شما از ظاهر یک ماژول قادر هستید به آسانی متوجه کیفیت محصول تولید کننده آن در جهت استفاده از مواد اولیه خوب و اصولی شوید به ظاهر محصول با دقت نگاه کنید و آن را کامل بررسی کنید.
به کیفیت برد مدارچاپی و کیفیت مونتاژ قطعه‌های پشت ماژول توجه داشته باشید اگر درباره مونتاژ و سرهم بندی قطعه‌های الکترونیکی چندان تجربه‌ای کافی ندارید با یک مهندس یا کاربلد ماهر الکترونیک مشاوره کنید.
برای ساخت تابلو‌هایی که می‌خواهید در محیط‌های بازو آزاد تعبیه کنید حتماً از ضد آب بودن ماژول اطمینان حاصل کنید.
معمولا ماژول‌های تابلو روان و تلویزیون شهری روی هر کدام از ال‌ای دی‌‌هایشان آفتاب گیر‌هایی را دارا هستند هنگام خرید متوجه این آفتاب گیر‌ها یا به قولی ابرویی‌ها باشید.
اگر می‌خواهید تابلو روان را در فضایی بگذارید که در برابر تابش مستقیم آفتاب می‌باشد بدون شک ماژول‌های دارای آفتاب گیر را انتخاب کنید.
به پشتیبانی فنی فروشنده برای تعمیرات قطعه‌های دقت کنید چون قرار نیست با کوچکتری نقص و اشکالی در هر یک از ماژول‌ها آن‌ها را دور بیندازید قطعه اگر پشتیبانی فنی داشته باشد می‌توانید نسبت به تعویض و یا اصلاح آن اقدان نمایید.
امید که با این نکته‌ها و رعایت آن‌ها بتوانید بهترین نتخاب را از تابلو روان‌ها داشته باشید.

تابلو|ساخت تابلوهای روان|لیست قیمت تابلو روان|برد کنترل تلویزیون شهری|کارت کنترل تابلو روان|تابلوهایled|

آیا مفاهیم کلمات ultra hd و 4k یکسان هستند؟

ال‌جی با WebOS 2؛ شروع‌کننده تحولات بزرگ

بررسی مشخصات تلویزیون های سری w800c

انواع میکروکنترلر(برد کنترل تابلو روان)

واردات و توزیع قطعات تابلو ال ای دی جهت همکاران