مقالات

ویژگی ها وفواید تابلو روان LED


 

تابلو های روان LED  نسبت به انواع دیگر تابلو های تبلیغاتی دارای فواید و برتری است است که در زیر به چند نمونه از آن اشاره می شود.

شدت نور بالاتر و قدرت نمایش بهتر :

در تابلو های روان LED بر خلاف تابلو های تبلیغاتی پرمصرف مانند تابلوهای نئون ، فلکس ، مهتابی و... از لامپ های LED برای تولید نور استفاده می شود. به همین دلیل شدت نوردهی این نوع تابلو بسیار بالاست و حتی در مقابل تابش مستقیم نور آفتاب نیز قابلیت نمایش دارد و نوردهی بسیار بالاست. تابش نور لامپ های LED شامل پرتوهای فرابنفش و مادون قرمز نمی‌باشند و این امر سبب می گردد كه شدت نور آن‌ها در فضای مورد نظر نسبت به دیگر انواع لامپ ها ( و تابلوها ) بیشتر باشد كه به این سبب در مکان هایی كه نیاز به نور متمركز داریم مانند شركت‌ها ، فروشگاه ها و صنایع و ادارات و... استفاده می شود.
مصرف برق بسیار کمتر :

تابلو های روان LED به دلیل استفاده از لامپ LED "ال ای دی" مصرف برق بسیار پایین تری نسبت به تابلو های فلکس ، نئون و مهتابی و... دارند و در واقع بین 60% تا 80% مصرف برق آنها از تابلوهای دیگر کمتر است و این خود سبب می شود بتوان تابلو ها را با خیال راحت 24 ساعته روشن گذاشت و هزینه برق بسیار پایینی خواهد داشت.

بازدهی بالاتر:

علاوه بر مصرف پایین برق در لامپ های LED و به دنبال آن مصرف برق پایین در تابلوهایی که از لامپهای LED برا تولید نور استفاده می کنند  دارای بازده بسیار بالاتری نسبت به تابلو های نئون و مهتابی و... است. در واقع لامپ‌های LED دارای بازده‌ای بین 20 تا 40  وات هستند و باید بدانید که بازده لامپ‌های التهابی 12 تا 15 وات است و بازده لامپ‌های كم‌ مصرف 35 تا 60 وات و بازده لامپ‌های بخار سدیم حدود 100 وات می باشد.

در حالت کلی به دلیل اینکه نور لامپ های LED بسیار متمرکز تر است و در همه فضا پراکنده نمی شود بنابراین برای با تعداد لامپ های کم، نور متمرکز بسیار بهتر و با قابلیت نمایش بسیار بالاتری برای مکان های مختلف ایجاد می کند و اگر مصرف برق بسیار پایین را نیز به آن بیافزاییم به راحتی می توان نتیجه گرفت که بازدهی لامپ های LED برای تبلیغات و بدنیال آن بازدهی تابلو های روان LED بسیار بالاتر از دیگر انواع تابلو می باشد.
عمر مفید بسیار بالاتر:

گفتیم که ویژگی مهم تابلو های LED استفاده از لامپهای LED برای تولید نور متمرکز است و به همین سبب عمر این تابلو ها نیز بسیار بالاست زیرا عمر مفید لامپ های LED بین 40.000 تا 60.000 ساعت می باشد و با توجه به اینکه عمر مفید لامپ های نئون که بین 20.000 تا 30.000 ساعت و لامپ های فلوئورسنت (مهتابی ) که بین 1000 تا 15000 ساعت است می توان به راحتی نتیجه گرفت که عمر مفید لامپ های LED وبه عبارتی عمر مفید تابلو های روان LED بسیار بالاست و این یک مزیت مهم تابلو های روان LED به نسبت دیگر انواع تابلوهاست.
قابلیت برنامه ریزی و نرم افزاری:

تابلو روان LED برای می تواند بوسیه کامپیتر بصورت نرم افزاری برنامه ریزی گردد و حتی می توان متون و تصاویر گرافیگی ویژه ای را در حافظه سیستم تابلو قرار داد تا افکت های زیبای متنوعی روی تابلو به نمایش داده شود و این سهولت برنامه ریزی و دادن گرافیک به تبلیغات نمایشی آن یکی از قابلیت های مهم تابلو روان می باشد. همچنین نوع جدیدتری از تابلو روان LED وجود دارد که Smart LED نام دارد و قابلیت مهم این نوع تابلو های روان LED این است که علاوه گرفتن طرح و برنامه از کامپیوتر و ذخیره و نمایش آن ، می توانند مستقیما از کیبورد دستورات را بصورت همزمان بگیرند و روی نمایشگرخود نمایش دهند.
کار کردن با ولتاژ بسیار پایین:

مصرف برق تابلوهای روان LED بسیار پایین است و با مصرف ولتاژ ناچیزی نور بسیار شدیدی تولید می کنند و همچنین لامپ های LED با ولتاژ بسیار پایینی می توانند کار کنند که حتی می توان آنها را با باطری هایی جدا از شبکه برق نیز روشن نمود و همچنین در بسیاری از مناطق از باطری های خورشیدی و با ولتاژ پایین این تابلو ها را روشن می نمایند و این یکی از مزیت های بسیار بالای این نوع تابلو هاست.
عدم تابش پرتوهای مضر از تابلو:

تابش نور لامپ های LED شامل پرتوهای فرابنفش و مادون قرمز نیست و به این سبب این نوع لامپ هاو تابلو های روان LED که از این لامپ های LED استفاده می کنند تابش مضری در محیط اطراف ایجاد نمی کنند و این باعث می شود که ضرری برای افراد مختلف نداشته باشند.
عدم ایجاد گرما در محیط:

تابلوهای روان LED که از لامپ های LED استفاده می کنند گرما و حرارت بسیار کمی در محیط ایجاد می کنند و به همین خاطر می توان از آنها در محیط های بسته به راحتی استفاده نمود.

 

ledچیست؟

OLED زندگی مردم را متحول خواهد کرد

میکروکنترلرهای خانواده 8051

واردات و توزیع قطعات تابلو ال ای دی جهت همکاران