مقالات

قطعات تابلو روان چیست ؟


تابلو روان که آن را تابلو های تبلیغاتی ، تابلو ال ای دی ، تابلو LED ، تابلوی دیجیتالی و ... می شناسند دارای قطعات مختلفی می شود . مجموع این قطعات در کنار هم سبب می شود که یک تابلو روان ساخته شود . 

7rang

مهم ترین قسمت یک تابلو روان که سبب کاربردی شدن آن و نمایش اطلاعات و یا تبلیغات روی تابلو می شود ماژول ها هستند . ماژول تابلو روان خود بخش ها و انواع مختلفی دارد . مانند ماژول های تک رنگ که در این نوع می توان گفت ماژول قرمز دارای بیشترین کاربرد است. ماژول های سه رنگ و ماژول های فول کالر نیز وجود دارند که بنا به نیاز و کاربرد در تابلو های روان استفاده می شود .

بعد ازینکه ماژول ها در ابعاد و اندازه مورد نظر کنار یکدیگر قرار گرفتند باید داخل قاب تابلو روان قرار بگیرند . این قاب که جزو قطعات  تابلو روان محسوب می شود خود دارای تنوع و گوناگونی است . باید توجه داشت که قاب تابلو روان در زیبایی یک تابلو LED تاثیر بسزایی دارد .

قطعه بعدی که در اینجا به توضیح آن می پردازیم پاور تابلو روان است که به آن منبع تغذیه تابلو روان نیز می گویند . همانطور که از نام آن پیداست این قطعه نیروی لازم برای به کار افتادن تابلو روان را آماده می کند  و سبب می شود ال ای دی های تابلو روان روشن شده و تابلو روان فعال گردد.

کارت کنترل تابلو روان  یا مادربود، فرماندهی تابلو را بر عهده دارد. کنترلر یک برد الکترونیکی است که اطلاعات را بر روی ماژول های نمایشگر به نمایش در می آورد.

w42

یک تابلو روان دارای این چهار قطعه اصلی می باشد البته قطعات و لوازم جانبی های متفاوتی نیز برای این تابلو های تبلیغاتی و کاربردی فراهم شده اند . مانند انواع سنسور ها ی دما ، سنسور رطوبت و ... .که تمامی این قطعات در شرکت فراتک موجود می باشد . در صورت نیاز به هر یک ازین قطعات و یا نیاز به توضیحات بیشتر و راهنمایی با متخصصان و مشاوران  ما تماس حاصل فرمایید .

سایر مقالات :

دسته بندی برد های کنترل

ارتباط کد های پشت ماژول تابلو روان با قیمت و کیفیت آن

چگونه یک تابلوروان خوب بخریم؟

تفاوت برد کنترل های معولی و طیف دار

واردات و توزیع قطعات تابلو ال ای دی جهت همکاران