فروش تابلو روان

تابلو روان وکاربرد آن

تابلو روان یک نمایشگر دیجیتال است که به منظور به نمایش گذاشتن اطلاعات برای کاربردای مختلف  در ماشین ها، ساعت ها، و بسیاری از دستگاهای دیگر که دارای نمایشگر ساده وبا وضوح محدود استفاده میشود.تابلوهای روان را به دسته های تبلیغاتی، تابلوی LED ، تابلوهای دیجیتالی و... تقسیم میکنند.

نمایشگرهای تابلوهای روان بصورت دات ماتریس به شکل های مستطیل مانند یا شکل های دیگرتقسیم شده اند و با خاموش و روشن شدن ماتریس ها اطلاعات جدید را به نمایش میگذارد.

مهمترین قسمت یک تابلوی روان ماژول ها هستند و پرکاربردترین ماژول، ماژول قرمز است.یک تابلوی روان دارای چهار قطعه اصلی میباشد :

 1- ماژول تابلو

2- قاب تابلو

3- کارت کنترل تابلو

از مزایای تابلوهای روان عبارتنداز:

-         قیمت مناسب

-         مصرف برق پایین

-         زاویه دید وسیع

-         تغییر سریع محتوا و اطلاعات نمایشگر

-         قابلیت نمایش در روز و شب

-         ضد ضربه و ضد آب

-         تنوع در طرح و ابعاد

-         امکان طراحی شکل و متن های مختلف

تابلو روان

تابلوهای LEDروان  را میتوان به سه دسته تقسیم کرد:

1- تک رنگ یا SINGLE COLOR : ارزانترین نوع است که قابلیت نمایش یک رنگ را  دارد یعنی شکل ها و متن ها را فقط با یک رنگ نمایش میدهد

2- چند رنگ یا MULTI COLOR: به دسته های سه رنگی یا هفت رنگی تقسیم میشوند و به طور کلی چند رنگ نامیده میشوند. از تابلو روان تک رنگ ارزانتر است قابلیت نمایش اطلاعات با چند رنگ مختلف را داراست.

3- تمام رنگ یا FULL COLOR: نام دیگرش تابلوهای شهریست، امروزه از این تابلوها برای تبلیغات گسترده  و اطلاع  رسانی های شهری استفاده میشود.

امروزه استفاده از تابلوهای روان برای تبلیغات در کسب و کارهای مختلف امری ضروری است.

تابلوهای روان را از نظر استفاده محیطی میتوان به دو دسته تقسیم کرد:

-         فضای باز یا Outdoor: این تابلوها معمولا ضد آب و ضد ضربه هستند و نمایشگر آنها در روز دارای شدت نور بالایی هستند.

-         فضای بسته یا Indoor: این تابلوها معمولا در محیط های سرپوشیده و داخل سالن استفاده می شوند، و مقاومت کمتری نسبت به ضربه، آبو رطوبت دارند و دارای روشنایی کمتری است.